Konferencja GłosowaKonferencja Sieciowa
POL
 
 
Conference Calls

Wzrost popytu na połączenia konferencyjne, gdy spółki rezygnują z lotów!

Grudnia 2009

Uruchomiony w ostatnim czasie serwis „lotniczy” Flypowwownow odnotował rekordową liczbę rejestracji w związku z faktem, że małe i średnie przedsiębiorstwa brytyjskie (MSP) wybierają połączenia konferencyjne, zamiast odbywania lotów na spotkania służbowe. Potwierdza to, że połączenia konferencyjne zdobywają coraz więcej zwolenników wśród firm!

Najnowsza oferta Powwownow polegająca na dystrybucji 5.000 bezpłatnych połączeń konferencyjnych powstała w odpowiedzi na niedawną kampanię linii British Airways, które zaoferowały 5.000 darmowych lotów dla MSP. Jednakże przedsiębiorstwa te w dalszym ciągu musiały ponieść koszty opłat i podatków, których suma dochodziła do setek funtów. Powwownow została zaskoczona odzewem ze strony ponad 3.500 firm, które skorzystały z oferty.

„Powwownow zdaje sobie sprawę, że osobiste spotkania stanowią świetny sposób na robienie interesów, ale stąpamy twardo po ziemi i mamy świadomość, że MSP po prostu nie mogą sobie pozwolić na latanie do każdego wybranego miejsca. Jest zbyt kosztowne, a także zwiększa zagrożenie dla środowiska. Pomyśleliśmy, że zamiast namawiania do odbywania zbędnych lotów, zrobimy coś pozytywnego i zaproponujemy bezpłatne połączenia konferencyjne bez jakichkolwiek ukrytych opłat” – mówi Andy Pearce, prezes Powwownow.

Powwownow zdecydowała się stanąć do walki z sektorem lotnictwa, po tym jak linie British Airways zrealizowały we wrześniu lot Borisa Johnsona w klasie biznesowej do Nowego Jorku i z powrotem, kiedy to powiedział podczas zwołanej konferencji prasowej, że wideokonferencje nie spełniają swojej funkcji http://www.guardian.co.uk/politics/2009/sep/15/boris-johnson-british-airways
Powwownow zareagowała w odpowiedzi http://www.guardian.co.uk/politics/2009/sep/17/boris-johnson-business-flights

Następnie Flybe zorganizowała kampanię pod hasłem „Interesy lepiej załatwiać osobiście”. W krajowej prasie pojawiły się reklamy, które namawiały firmy do odbywania lotów na spotkania i przekonywały, że „połączenia konferencyjne nie pomogą w zdobyciu klienta”. Powwownow stwierdziła, że było to bardzo nieodpowiedzialne i wystąpiła z odpowiedzią http://www.powwownow.co.uk/lifebehindblog/?p=729. Simon Lilley z Flybe odpowiedział http://www.powwownow.co.uk/lifebehindblog/?p=807  i stwierdził „z pewnością korzystamy z połączeń konferencyjnych”!
Aby skorzystać z najnowszej oferty Powwownow wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.flypowwownow.co.uk./

    Share/Bookmark Share this page

    WIĘCEJ WIADOMOŚCI