Konferencja GłosowaKonferencja Sieciowa
POL
 
 
Conference Calls

Oszczędzaj i dbaj o środowisko

Października 2008

To już pewne – jesteśmy w trakcie recesji, a zatem oszczędzanie stanowi priorytet w każdej działalności gospodarczej. Ale na szczęście pożytecznym skutkiem ubocznym działań prowadzących do ograniczania kosztów jest fakt, że są przyjazne środowisku.

Jako Dyrektor Generalny Powwownow pragnę promować oszczędne i proekologiczne strategie biznesowe, ponieważ uważam, że wkrótce staną się one niezbędnym elementem sposobu, w jaki na co dzień prowadzimy naszą działalność.

Z usługi konferencji głosowej korzysta każdorazowo 50.000 użytkowników z małych i średnich przedsiębiorstw. Oznacza to, że wszystkie te osoby oszczędzają środki finansowe swoich firm poprzez eliminowanie kosztów krajowych podróży w celu odbycia spotkań.

Co ważne, oznacza to również, że w ten sposób ograniczają też ślad węglowy swoich spółek.

Za konferencją głosową nie kryje się żaden chwyt marketingowy – oznacza dokładnie to, co mówi jej nazwa – firmy mogą oszczędzać środki finansowe (oferujemy połączenia konferencyjne w cenie 6,7p za minutę) i energię, a my spotykamy się z coraz większa liczbą spółek, które chcą skorzystać z naszej usługi.

Oprócz konferencji głosowych, Powwownow oferuje również “Showtime” – nowatorską usługę bezpłatnej konferencji sieciowej. Umożliwia ona użytkownikom współdzielenie pulpitu i prezentowanie dokumentów przy jednoczesnej rozmowie z pozostałymi uczestnikami telekonferencji w taki sposób, jakby przebywali w tym samym pomieszczeniu.

Z naszych usług, które pozwalają oszczędzać na kosztach, korzystają firmy o zróżnicowanym profilu działalności. Nasi klienci to między innymi: Friends of the Earth, Imperial College, Easyjet oraz Macdonald Hotels.

Spółki te dostrzegają postępy w wydajności oraz wyraźne oszczędności, jakie odnotowują co miesiąc. Nasza usługa umożliwia im również zwiększenie proekologicznego charakteru działalności firmy.

Istnieje wiele zaleceń, które mają na celu pomoc spółkom w prowadzeniu działalność w sposób przyjazny środowisku – większość najistotniejszych pochodzi od Carbon Trust. Organizacja ta oferuje nawet pożyczki dla firm, które chcą wymienić sprzęt na bardziej energooszczędny. Pożyczki te są nieoprocentowane, bez poręczeń a okres ich spłaty wynosi nawet cztery lata. Maksymalna wysokość pożyczki to obecnie kwota 200.000 funtów.

Istnieje wiele drobnych działań, jakie możesz podjąć w biurze bez potrzeby brania pożyczek, a które mogą oznaczać, że przekazujesz swoim klientom proekologiczną wiadomość.

Może to być na przykład dodanie sygnatury email o treści: „Zanim wydrukujesz tego maila, pamiętaj o środowisku” lub wynajem samochodów z napędem hybrydowym i próba oświetlenia powierzchni biurowej w sposób zbliżony do naturalnego.

Wiele z nich wymaga zaledwie zmiany podejścia do codziennego trybu pracy. Przykładowo, jeżeli musisz podróżować, zamiast samochodu na benzynę wynajmij pojazd z napędem hybrydowym.

Jeżeli musisz korzystać z zakwaterowania, wybieraj takie miejsca, które są znane z wdrażanych strategii i programów przyjaznych środowisku.

Możesz również zademonstrować proekologiczne nastawienie przy organizacji funkcjonowania firmy poprzez korzystanie w możliwych przypadkach z lokalnych wyrobów. Oznacza to, że produkty, które zjadasz i pijesz nie były transportowane na duże odległości na całym świecie.

Kolejny pomysł to zmniejszenie temperatury w budynkach o jeden stopień. W ten sposób możesz zmniejszyć kwotę na rachunkach za ogrzewanie o 10 procent.

Upewnij się, że na każdym komputerze został umieszczony znaczek zachęcający użytkownika do wyłączenia go, kiedy nie jest używany, oraz do wyłączenia na noc świateł, kserokopiarek, drukarek, automatów sprzedających i dystrybutorów z wodą. Dzięki temu żaden sprzęt nie zostanie pozostawiony w stanie czuwania, który powoduje dość znaczne straty energii.

Przy organizowaniu wyposażenia biura rozważ w jaki sposób pracownicy mogą wspólnie korzystać z drukarek. Namawiaj do używania wewnętrznego faksu na komputerach i zwiększ ilość naturalnego oświetlenia poprzez upewnienie się, że okna są czyste, a parapety nie są zastawione.

Możesz również pomyśleć nad zamontowaniem czujników ruchu w pomieszczeniach, które nie są często wykorzystywane. Światło zapali się kiedy ktoś znajdzie się w zasięgu czujnika i automatycznie wyłączy, gdy nie nastąpi wykrycie ruchu. Upewnij się również, że stosujesz żarówki energooszczędne.

I co najważniejsze: poddawaj recyklingowi wszystko, co tylko można: kartridże, zużyty papier, opakowania kartonowe i baterie. To nic nie kosztuje.

Andrew Pearce – Dyrektor Generalny Powwownow

    Share/Bookmark Share this page

    WIĘCEJ WIADOMOŚCI