Konferencja GłosowaKonferencja Sieciowa
POL
 
 
Conference Calls

Poznaj Powwownow

Czerwca 2010, The Virtual Presenter

article_image
Zobacz artykul
Kilka lat temu rozmawiałem z moim przyjacielem, pracującym w dużej firmie konferencyjnej, który w tajemnicy zwierzył się, że nie korzysta z rozwiązania w zakresie konferencji sieciowych, oferowanego przez tą firmę. Przyznał, że zamiast tego używa niewielkiej aplikacji do współdzielenia ekranu, która „załatwia sprawę”. Rozmowę można podsumować jednym zdaniem: „czasami wystarczy, że pokażesz swój pulpit.”
To prawda.

W ostatnim czasie odbyłem krótką, ale owocną rozmowę z Andrew Pearcem, Dyrektorem Generalnym spółki Powwownow z siedzibą w Wielkiej Brytanii (firma oferuje swoje rozwiązanie również użytkownikom po zachodniej stronie Atlantyku). Podobnie jak w przypadku większości usługodawców z sektora konferencji, spółka koncentruje się na konferencjach głosowych, a konferencje sieciowe stanowią wygodny dodatek dla tych, którzy potrzebują czegoś więcej niż tylko komunikacji głosowej.

Zdaniem Andrew: „Bezpłatny nie zawsze oznacza tani”, a Powwownow posiada niezwykle prosty sposób na rozpoczęcie pracy. Upraszczając, Powwownow jest oparta na innej platformie (firma nie podaje jej do wiadomości publicznej, zatem ja też nie będę), ale to w żaden sposób nie wpływa negatywnie na ofertę.

O to kilka elementów, które przypadły mi do gustu:

Integracja i obecność na chacie
Dla osób regularnie współpracujących z tym samym zespołem, Powwownow posiada czat klasy biznes/komunikator, który identyfikuje dostępność członka zespołu i szybko przenosi go do sesji udostępniania. Podczas gdy nie jest to jedyna firma, która oferuje takie rozwiązanie, to z pewnością rynek małych i średnich przedsiębiorstw, do których spółka kieruje swoją ofertę, może uznać tę opcję za użyteczny dodatek. Jego potencjalną przydatność zwiększa fakt, że czat Powwownow współpracuje z większością komunikatorów sieciowych.

Prostota
Zaletami „niewielu funkcji” są „szybkość i prostota”. Jeżeli chcesz dokonać prezentacji, zarówno użytkownicy PC, jak i Maca, otrzymują niewielką aplikację do pobrania i zainstalowania. Podczas gdy nie testowałem tego z perspektywy uczestnika, rozumiem, że użytkownicy końcowi nie muszą niczego instalować, aby wziąć udział w konferencji sieciowej. Uważam, że jeśli nie masz pod ręką dodatkowych narzędzi, nigdy nie nauczysz się z nich korzystać, ale wiem również, że nikt nie ma zamiaru korzystać z nich przez cały czas.

Skuteczne zastosowanie aplikacji iPhone
Sprytnym rozwiązaniem jednego z problemów jest fakt, że użytkownicy iPhone-ów mogą pobrać aplikację, która pozwoli przyłączyć się do połączenia konferencyjnego bez podawania danych logowania.

Andrew wspominał o dostępności przekazu video “w późniejszej części roku” i biorąc pod uwagę przemyślane wykorzystanie aplikacji iPhone, warto będzie zobaczyć, co stanie się po wprowadzeniu iPhone 4. Reasumując, jeżeli potrzebujesz po prostu udostępnić swój pulpit za pomocą prostego rozwiązania, Powwownow może stanowić ciekawą alternatywę.

    Share/Bookmark Share this page

    WIĘCEJ PRASY