Konferencja GłosowaKonferencja Sieciowa
POL
 
 
Conference Calls

Jak duży jest Twój ślad? Powwownow wychodzi naprzód

Maja 2010, Green TMCnet

article_image
Zobacz artykul
Powwownow prowadzi serwis bezpłatnych połączeń konferencyjnych, który dba o środowisko, zachęcając użytkowników raczej do prowadzenia komunikacji na duże odległości, zamiast podróżowania w delegacjach i zwiększania w ten sposób emisji CO2.

Zaangażowanie Powwownow w ochronę środowiska przejawia się również w codziennej działalności. Podobnie jak większość firm, Powwownow wytwarza duże ilości odpadów tekturowych i papierowych, ale nie trafiają one na wysypisko. Są odbierane przez firmę recyklingową, wraz z puszkami po napojach i żywności, kartonami po sokach, a nawet plastikowymi butelkami. Części składowe drukarek, takie jak zużyte tonery i bębny obrazowe, stanowią duże zagrożenie dla środowiska. Powwownow korzysta tylko z tych drukarek, których producenci oferują usługę recyklingu zużytych części, które nie są wyrzucane, ale trafiają z powrotem do producenta.

Niepotrzebny sprzęt komputerowy stanowi problem, związany z zagospodarowaniem tych odpadów. Jak na ironię, serwery, które pomagają ograniczać emisję CO2 umożliwiając połączenia konferencyjne, stanowią potencjalne zagrożenie dla środowiska po zastąpieniu ich nowocześniejszą technologią i stają się zbędne w stosunku do wymagań. Niepotrzebne serwery i sprzęt sieciowy są przekazywane firmie Secure IT Recycling (SITR), jednej z niewielu firm licencjonowanych przez Agencję Ochrony Środowiska, która odbiera i poddaje recyklingowi zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Po dokładnym usunięciu wszystkich danych, SITR odsprzedaje sprawny sprzęt, który nie jest przestarzały i przekazuje procent uzyskanej sumy ze sprzedaży organizacji przekazującej. Pozostały sprzęt zostaje rozebrany na części składowe w celu przeprowadzenia recyklingu.

„Ograniczaj, wykorzystuj ponownie, poddawaj recyklingowi” to hasła wpajane uczniom ze szkół na terenie całego kraju. Są one również ważne dla Powwownow: recykling to skomplikowany i pracochłonny proces, a zatem jeśli coś można wykorzystać ponownie i tym samym przedłużyć jego okres przydatności, to należy to zrobić. Taka sama zasada obowiązuje w Freecycle (oraz, w pewnym sensie, w eBay). Dlaczego zupełnie dobre biurko ma trafić na wysypisko, gdy ktoś udaje się właśnie (z nieuniknionym uczuciem przerażenia) ulicą Purley Way do Ikei, aby kupić nowe biurko? Biorąc to pod uwagę, Powwownow wprowadziła pomysłowe rozwiązanie problemu gromadzenia w biurze niepotrzebnych komputerów. Zamiast zlecać ich odbiór za opłatą przez SITR, zdecydowaliśmy się na przekazanie ich pracownikom Powwownow w zamian za datki na rzecz organizacji Cancer Research UK za pośrednictwem JustGiving. W ten sposób Powwownow rozdała do tej pory sześć używanych komputerów w bardzo opłacalnych cenach i przekazała 110 funtów na cele charytatywne. Jako dostawca usług konferencji sieciowych, Powwownow dąży do rozwoju w zakresie zmniejszania wpływu na środowisko przy jednoczesnym działaniu w szczytnym celu. Spółka daje przykład w zakresie ograniczania emisji dwutlenku węgla, z pewnością godny naśladowania przez inne firmy.

    Share/Bookmark Share this page

    WIĘCEJ PRASY